Blog

Je CrossFit vhodný pre ženy?

CrossFit je rovnako vhodný pre všetkých bez rozdielu pohlavia, veku, skúseností, fyzickej zdatnosti, dokonca aj v prípade prítomnosti fyzických indispozícií. Preto v rozvrhu CrossFit Journey niečo ako „CrossFit pre ženy“, alebo akokoľvek inak dedikované tréningy, nenájdete.  Všetky naše skupinové tréningy sú dostupné pre všetkých našich členov.

CrossFit tréningy

CrossFit tréningy sú špecifické časovým rozsahom 60 minúť. Ako už vieme, CrossFit je cvičenie vo vysokej intenzite. Preto sa dosiahnutie tréningových cieľov nie je nutné tráviť v gyme 2-3 hodiny, naopak, všetko vieme stihnúť v rámci jednej hodinky, ktorú si vie počas dňa niekoľkokrát za týždeň nájsť aj ten najvyťaženejší človek.

Čo je to CrossFit?

CrossFit môžeme definovať ako „neustále sa meniaci funkčný pohyb vykonávaný vo vysokej intenzite“. Nejde len o cvičenie sa samotné, ale hovoríme o celkovom zdravšom životnom štýle. Vďaka neustálej variabilite cvikov pri CrossFite nehrozí monotónnosť a stereotyp, naopak, motivuje k neustálemu všestrannému zlepšovaniu vlastnej fitness úrovne. Spájaním elementárnych kardia, silových a technických cvikov s vlastnou váhou i s bremenami, dochádza k zapájaniu širokého spektra svalov, resp. k celotelovému tréningu, čo je práve to, čo naše telá potrebujú pre svoj zdravý každodenný život.