Blog

Čo je to CrossFit?

CrossFit môžeme definovať ako „neustále sa meniaci funkčný pohyb vykonávaný vo vysokej intenzite“. Nejde len o cvičenie sa samotné, ale hovoríme o celkovom zdravšom životnom štýle. Vďaka neustálej variabilite cvikov pri CrossFite nehrozí monotónnosť a stereotyp, naopak, motivuje k neustálemu všestrannému zlepšovaniu vlastnej fitness úrovne. Spájaním elementárnych kardia, silových a technických cvikov s vlastnou váhou i s bremenami, dochádza k zapájaniu širokého spektra svalov, resp. k celotelovému tréningu, čo je práve to, čo naše telá potrebujú pre svoj zdravý každodenný život.

Osobný tréner alebo skupinové tréningy?

V tomto článku sa pozrieme na to, čo vám môže priniesť osobný tréner a aké sú naopak výhody skupinových tréningov. Veríme, že vám tak pomôžeme lepšie sa rozhodnúť, ktorý prístup je pre vás ten správny.

Aerobic, atletika, gymnastika a CrossFit

Každá z týchto disciplín má svoje jedinečné charakteristiky, no všetky spája cieľ zlepšiť fyzickú kondíciu a celkové zdravie. V tomto článku sa pozrieme na to, čo má spoločné aerobic, atletika, gymnastika a CrossFit, ale aj na to, v čom tkvejú ich hlavné rozdiely a pokúsime sa vám tak pomôcť pri hľadaní toho ideálneho športu práve pre vás.

Pilates môže byť skvelým doplnkom ku CrossFitu

Vedeli ste, že Pilates môže byť skvelým doplnkom ku CrossFitu? Je to totiž cvičebný systém zameraný predovšetkým na posilňovanie jadra, flexibilitu, mentálnu odolnosť a správne dýchanie, čo vám môže pomôcť zvýšiť výkonnosť a predchádzať zraneniam aj pri iných športoch.

Bude dnešný WOD formou AMRAP alebo EMOM?

CrossFitová tabuľa je centrom pozornosti cvičencov pred každým tréningom. Každé ráno na nej pribudne popis denného tréningu s vypísaním jednotlivých cvikov, ale i definovaným formátom práce. A práve tieto formáty bývajú zašifrované v niekoľkých akronymoch, resp. skratkových slovách (ako napríklad WOD, AMRAP či EMOM), ktoré zo začiatku nemusia novicovi v gyme nič hovoriť. Poďme si ich teda spoločne prejsť! 

Oplatí sa fitness tréner / fitness trénerka?

Základná otázka, ktorá sa vynorí v mysli každého, kto len uvažuje o cvičení. Oplatí sa fitness tréner či fitness trénerka, keď si všetko vieme nájsť na internetových videách?