Je CrossFit vhodný pre ženy?

Jedným z tradičných mýtov medzi ľuďmi, ktorí o CrossFite síce niečo počuli, ale osobne ho nikdy nevyskúšali, patrí presvedčenie, že ide o náročné silové cvičenie, ktorého výsledkom sú obrovské vyrysované telá atlétov. Aký je ale fakt?

Všetko je o intenzite

Silové cvičenie je dôležité pre každého človeka bez rozdielu! Vďaka nemu sa fyzický stav nášho tela zlepšuje v každom merateľnom smere a od bodu, kde sú naše ukazovatele priklonené k hodnotám indikujúcich chorobný stav, cez pomyselný zlatý stred intervalu až k momentu, kedy sa môžeme definovať ako „fit“ osoby.

Je zrejmé, že v tomto nie je žiadny rozdiel medzi mužmi a ženami – všetci sa chceme cítiť lepšie, byť zdravší a dokázať v živote toho viac.

Ale tak ako sa ten, kto si na dvore s deťmi 2-3x do týždňa kopne do futbalovej lopty, automaticky nestane prvoligovým futbalovým hráčom, tak sa priemerný človek nestane horou svalov dekorovaných žilami hrubými ako záhradné hadice. Ak to, samozrejme, sám nebude chcieť a neobetuje tomu oveľa viac ako pár hodín cvičenia týždenne.

Dámy, zahoďte starosti! 

Cvičením CrossFitu sa nevytratia vaše ženské črty. Naopak, vďaka všestrannosti CrossFitu sa vaše telá budú postupne rysovať do príťažlivej ženskej podoby. Získate telo, ktoré sa vám bude páčiť v zrkadle, získate telo, ktoré budete chcieť obliekať do odevov, ktoré jeho krásu zvýraznia namiesto toho, aby toho zakryli čo najviac, získate telo, ktoré bude zdravšie a pevnejšie a ktoré si vaše okolie nedokáže nevšimnúť.

CrossFit pre ženy

Ako sme už spomenuli, CrossFit je rovnako vhodný pre všetkých bez rozdielu pohlavia, veku, skúseností, fyzickej zdatnosti, dokonca aj v prípade prítomnosti fyzických indispozícií. Preto v rozvrhu CrossFit Journey niečo ako „CrossFit pre ženy“, alebo akokoľvek inak dedikované tréningy, nenájdete.  Všetky naše skupinové tréningy sú dostupné pre všetkých našich členov. Zároveň platí, že denný tréning je každému prispôsobený na mieru podľa aktuálnych možností a schopností tak, aby bol zvládnuteľný, ale zároveň aj výzvou

Takže, milé dámy, či už potrebujete zabojovať s váhou a konečne naozaj trvalo schudnúť, spevniť a posilniť inak štíhle telo, dopriať si dávku socializácie medzi príjemnými ľuďmi podobného zmýšľania, alebo dokonca nájsť spoločný koníček pre seba a muža svojho života, stačí sa nám ozvať a vaša cesta za krajším a zdravším ženským telom môže začať!