Osobný tréner alebo skupinové tréningy?

Chceli by ste sa pustiť do cvičenia CrossFitu alebo do akéhokoľvek iného športu? V takom prípade sa vám zväčša naskytne aj otázka, či si vybrať osobného trénera alebo sa radšej pripojiť k skupinovým tréningom. Oba tieto prístupy majú svoje výhody a nevýhody. Výber však závisí od vašich osobných cieľov, potrieb, možností a preferencií. V tomto článku sa pozrieme na to, čo vám môže priniesť osobný tréner a aké sú naopak výhody skupinových tréningov. Veríme, že vám tak pomôžeme lepšie sa rozhodnúť, ktorý prístup je pre vás ten správny.

Osobný tréner: Individuálny prístup a maximálna efektivita

Osobný tréner je profesionál, ktorý sa v rámci tréningov venuje predovšetkým vašim individuálnym potrebám a cieľom. Hlavnou výhodou osobného trénera je jeho schopnosť prispôsobiť tréningový plán presne na mieru vašim požiadavkám. To znamená, že váš tréning môže byť zameraný na konkrétne oblasti, ktoré potrebujete zlepšiť, či už ide techniku, výdrž, silu a podobne. Je to taktiež skvelá možnosť v prípade, že vám jednoducho nevyhovuje rozvrh skupinových tréningov.

Osobný tréner – cena už od 20€ za 1 tréning!

Cena osobného trénera u nás v CrossFit Journey sa pohybuje okolo 20€ / 60 min. Aktuálny cenník nájdete TU.

Skupinové tréningy: Spoločná motivácia a dynamika

Skupinové tréningy majú svoje vlastné jedinečné výhody. Jednou z hlavných výhod je motivácia, ktorá prichádza z cvičenia v skupine. Keď cvičíte s ostatnými, prirodzene sa snažíte dosiahnuť lepšie výsledky a nezostať pozadu. Táto skupinová dynamika môže byť veľmi povzbudzujúca a pomôže vám prekonať vlastné limity. Skupinové tréningy vám teda umožnia spoznať nových ľudí, zdieľať tréningové úspechy aj neúspechy a načerpať podporu a motiváciu.

Keďže v CrossFite sa kladie obzvlášť veľký dôraz na komunitu, skupinové tréningy sú jeho neodmysliteľnou súčasťou. Veľkým benefitom v prípade CrossFitu je, že na skupinovom tréningu môžu cvičiť aj úplní začiatočníci spolu s pokročilými. Tajomstvo spočíva v škálovateľnosti, ktorú CrossFit ponúka – skúsení CrossFit tréneri totiž dokážu aj v rámci skupinového tréningu prispôsobiť intenzitu workoutu potrebám jednotlivcov.

Kombinácia oboch prístupov

Pre mnohých ľudí môže byť ideálnym riešením kombinácia oboch prístupov – individuálne tréningy s osobným trénerom a k tomu pravidelné skupinové tréningy. Osobný tréner vám môže pomôcť s technikou a individuálnymi cieľmi, zatiaľ čo skupinové tréningy vám dodajú pocit spolupatričnostipovzbudia vás k lepším výkonom. Kombinácia oboch prístupov tak môže byť kľúčom k rýchlejšiemu dosiahnutiu vytúžených cieľovdlhodobému udržaniu motivácie.

Či už vám viac vyhovuje skupinový tréning alebo osobný tréner, Žilina ponúka dostatok možností, z ktorých si môžete vyberať. My budeme veľmi radi, ak sa rozhodnete práve pre CrossFit Journey, v ktorom ponúkame obe tieto možnosti.